IMG_0097Şanlıurfa’ya Nasıl Gidilir?

Hava yolu: Şanlıurfa Hava alanından Ankara-İstanbul İzmir’e, bu illerden Şanlıurfa’ya uçak seferleri vardır.
Karayolu: İstanbul-Ankara-Adana’dan gelen yol Şanlıurfa’ya kadar otobandır. Bu yol Viranşehir, Kızıltepe ve Mardin üzerinden Irak’a sınır kapısı olan Habur sınır kapısına dek devam eder. Bununla beraber Şanlıurfa’dan Diyarbakır’a çift şeritli karayolu ve Şanlıurfa-Akçakale üzerinden Suriye’ye karayolu vardır.
Deniz yolu: Yumurtalık Mersin ve İskenderun Limanlarından Şanlıurfa’ya karayolu bağlantısı vardır.
Demir yolu: Şanlıurfa (Akçakale-Gaziantep-İskenderun ve Şanlıurfa (Akçakale)- Gaziantep-Ankara-İstanbul hattı vardır.

İlçelere ve Köylere Ulaşım

Şanlıurfa ilinden ilçelere ulaşım gayet kolaydır. Şanlıurfa otogarı iki katlıdır. Alt katı ilçe otogarı olarak kullanılmaktadır. Şanlıurfa’mıza gelen değerli konuklar ilçelere gitmek istedikleri takdirde alt kata inip oradan ilçe minibüsleri ile istedikleri ilçelere gidebilirler. Bozova, Suruç, Birecik, Halfeti, Akçakale, Viranşehir, Hilvan, Ceylanpınar, Siverek, Harran ilçelerine ait özel birlik arabaları ilçe otogarında sizleri gitmek istediğiniz yere kolayca ulaştırabilirler. Ayrıca Şanlıurfa’nın herhangi bir köyüne gitmeniz gerekiyorsa ilçe minibüslerinin güzergâhında olan köylere yine bu minibüslerle gidebilirsiniz. Güzergâh dışında kalan köylere ilçelerden veya ilden tutacağınız bir taksi ile gitme imkânınız bulunmaktadır. Şanlıurfa otogarının hemen yanı başında yirmi dört saat hizmet veren taksi durağı bulunmaktadır.

Urfa KültürüNasıl Gidilir?cesur urfa,tatlıses turizm,ulaşım,urfa cesur,urfa havayolu seferleri,urfa otobüs seferleri,urfa seyahat,urfaya nasıl gidilirŞanlıurfa'ya Nasıl Gidilir? Hava yolu: Şanlıurfa Hava alanından Ankara-İstanbul İzmir’e, bu illerden Şanlıurfa’ya uçak seferleri vardır. Karayolu: İstanbul-Ankara-Adana'dan gelen yol Şanlıurfa'ya kadar otobandır. Bu yol Viranşehir, Kızıltepe ve Mardin üzerinden Irak'a sınır kapısı olan Habur sınır kapısına dek devam eder. Bununla beraber Şanlıurfa'dan Diyarbakır'a çift şeritli karayolu ve Şanlıurfa-Akçakale üzerinden...
Paylaş: